Początki zawsze bywają ciężkie. Każdy z Was zapewne się stresował. Nowe sale, nowi Profesorowie, nowi znajomi... Po głowie chodziły Wam pytania: Czy dam sobie radę? Czy odnajdę się w obcym mi otoczeniu? Z dnia na dzień było coraz lepiej. Daliście sobie czas, by się zapoznać . Zintegrowaliście się na „Otrzęsinach”, czy „Dniu Wiosny”. Dzięki połączeniu Waszych sił i sympatycznej atmosferze między Wami pokonaliście wiele, dotąd niemożliwych przeszkód.

Druga klasa w I LO była pełna zabawy. Rozpoczął się „sezon osiemnastkowy” i oczywiście długo wyczekiwany półmetek. Miło patrzyło się, jak śpiewaliście „STO LAT” swoim przyjaciołom na korytarzach. Mamy nadzieję, że każde pomyślane życzenie w murach „Kasprowicza”, zostało lub zostanie w niedalekiej przyszłości spełnione. Pomimo zabawy znaleźliście czas na naukę. Choć los utrudnił Wam edukację, pracowaliście sumiennie oraz wytrwale – podziwiamy Was!

Klasa trzecia… Szczerze mówiąc nie mamy pojęcia, kiedy to zleciało. Jest koniec kwietnia. Za kilka dni napiszecie egzamin dojrzałości i opuścicie naszą szkolę.

Z całego serca życzymy Wam powodzenia na maturze. Jesteśmy przekonani, że poradzicie sobie rewelacyjnie. „NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI”!

Nigdy nie traćcie wiary w siebie. Nie zatrzymujcie się, choćby na chwilkę. Spełniajcie marzenia. Osiągajcie sukcesy. Niech nie przeraża Was wizja porażki, bo z każdej można wynieść coś cennego, a nawet cenniejszego niż sukces, który za nią stoi. Bądźcie po prostu szczęśliwi i oby uśmiech nigdy nie znikł Wam z twarzy.

„Szczęście można odnaleźć nawet w najmroczniejszych czasach. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby zapalić światło” – Albus Dumbledore.

Chcielibyśmy bardzo podziękować Wam wszystkim, a w szczególności Samorządowi Uczniowskiemu. Zawsze mogliśmy na Was liczyć. Nie byliście obojętni na nasze uwagi. Z wielkim entuzjazmem rozwijaliście „Kasprowiczowskie” otoczenie, by było nam ono bliższe serca. Zainicjowaliście pomysł „kącika relaksu”, który na pewno spodoba się przyszłym Kasprowiczanom. DZIĘKUJEMY!

Jak to mówią: „coś się kończy, a coś zaczyna”. Pragniemy, abyście na przyszłych uczelniach czy w pracy czuli się tak dobrze i swobodnie jak w „Kasprowiczu”. Pamiętajcie również, że ILO w Świdnicy zawsze będzie Waszym drugim domem. Nie zawahajcie się nas odwiedzać.

Nadszedł już czas, byście rozwinęli dotąd budowane skrzydła i poszybowali wysoko ku górze. Trzymamy za Was mocno kciuki!

Kasprowiczanie naprzód !

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy

Następny etap życia pokonany
Zaś na tym nie kończy się wasza przygoda
Bo pewnie kierunek już nowy obrany
Bagaż doświadczeń i pełna swoboda
Przygód wam brak w liceum nie było
Bo w życiu trudności nieuniknione
Troszkę chwil bliskich wam pewnie ubyło
Lecz lata te były w przyjaźni spędzone
Szlak nowych przygód za rogiem już czeka
Biegnijcie wiec spełniać kolejne marzenia
Kasprowicz otworem Wam wciąż stać przyrzeka
Kochani maturzyści! Życzymy powodzenia! :-)