Wielki sukces Julii!

Zdjecie

Uczennica naszej szkoły Julia Gillmaier z klasy 1C, po świetnym występie w Strzegomiu, zdobyła kwalifikacje na Mistrzostwa Europy Juniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. W dniach 17-21 maja na hipodromie w Morawie odbyły się prestiżowe, międzynarodowe zawody WKKW Strzegom Horse Trials 2017, w ramach których rozegrano konkurs Pucharu Narodów i Eliminacje Pucharu Polski. Julia startowała na koniu Quinton 14 w konkursie CCI 1*. W piątek 19 maja pierwsza konkurencja - ujeżdżenie i Julia zajęła pierwsze miejsce. W sobotę 20 maja wymagająca próba terenowa ( cross )- bezbłędny i w normie czasu przejazd Julii, która utrzymała prowadzenie. Niedziela 21 maja - konkurs skoków, tu jednak przytrafiły się dwie zrzutki. Ostatecznie Julia zajęła bardzo dobre szóste miejsce ze świetnym wynikiem i kwalifikacją na Mistrzostwa Europy w Irlandii. Ogromne gratulacje i trzymamy kciuki za występy w Irlandii! Warto dodać, że świetnym jeźdźcem jest starsza siostra Julki, również uczennica, tegoroczna absolwentka naszej szkoły, Franziska Gillmaier, która była w juniorskiej kadrze Polski oraz zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w WKKW.
Forto: Katarzyna Boryna, a podajemy też link do wywiadu z Julką po konkursie skoków: https://youtu.be/bqwwJIEU7rM