Mistrzynie i mistrzowie

Zdjecie

W ostatni piątek września odbyły się Mistrzostwa I LO w szachach. W zawodach wzięło udział 28 zawodniczek i zawodników. Uczestnicy grali w systemie 6 rund, z limitem 10 minut dla zawodnika. I jak zwykle rozgrywki, oprócz zabawy, przyniosły sporo emocji i zwrotów akcji na szachownicach. Niektóre partie kończyły się spektakularnie dość szybko, ale niektóre też toczyły się niemal do ostatniego pionka, zahaczając o limit czasu. Cieszymy się też, że każdy z biorących udział zaliczył w trakcie gier wygraną, co świadczy o dobrej koncentracji, umiejętnościach i wyrównanym poziomie w środku tabeli.
Natomiast szczyt ostatecznej klasyfikacji to również sporo emocji. Zdecydowanym tegorocznym szachowym czempionem w Kasprowiczu okazał się Jakub Zimny, który wygrał wszystkie partie. Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Anna Maria Michalska i Łukasz Szel. Oboje wygrali po 5 partii, a o kolejności zdecydowały dodatkowe „małe punkty”. Ważne też jest 4 miejsce, ponieważ aż siedmiu zawodników zdobyło 4 punkty. Ale znów zdecydowała dość skomplikowana punktacja dodatkowa i czwartym szachistą szkoły został w tym roku Mateusz Dąbrowski.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, bo stworzyli świetny klimat dla promocji „królewskiej gry”. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Marcina Korzekwy- instruktora i sędziego szachowego (uczącego gry w szkołach, przedszkolach i MDK, a kiedyś również w I LO), który jak zwykle profesjonalnie przeprowadził całe zawody, niejednokrotnie służąc też radą i wyjaśnieniami wszelkich szachowych tajemnic.