Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO im J.Kasprowicza

Drogie koleżanki i koledzy absolwenci!
A teraz po XIII Zjeździe przedstawiamy Wam rozliczenie z naszych finansów zjazdowych

Komitet Organizacyjny uchwalił opłaty za XIII Zjazd I LO w wysokości :

  • 150 zł / osobę za część oficjalną.
  • 200 zł / osobę za bal absolwentów.
  1. Wpłaty na Zjazd wyniosły 27 041 zł, wydatki 26 775 zł.
  2. Z naszych składek pokryliśmy koszty:
    - obiadów i balu zaproszonych nauczycieli naszej szkoły.
  3. Największe koszty Zjazdu to: publikacja 5 800 zł, obiady 7 622 zł, koszulki 2 987 zł, kubki i pamiątkowe torby 1088 zł, recital Pauliny Lendy, orkiestra w przemarszu, bal absolwentów.
  4. XIII Zjazd zakończyliśmy nadwyżką 266 zł, które przeznaczymy, zgodnie z regulaminem naszego Stowarzyszenia na stypendium dla najlepszego ucznia Szkoły.
  5. W części oficjalnej i pochodzie uczestniczyło około 1200 osób.
  6. Na pikniku w niedzielę rotacyjnie odwiedziło nas około 800 osób.

XIII Zjazd już za nami…

Zdjęcie W dniach 19-20.09.2015r. odbył się XIII Zjazd Absolwentów świdnickiego Kasprowicza. Sobota rozpoczęła się uroczystą mszą świętą koncelebrowaną przez ks. Biskupa Adama Bałabucha w Naszej Katedrze. Następnie kasprowiczowska Rodzina odwiedziła budynek szkolny przy ul. Budowlanej i ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej, gdzie mogli porozmawiać ze swoimi kolegami z ław szkolnych, powspominać szkolne czasy i pooglądać kroniki szkolne. O godzinie 11 z ulicy Traugutta ruszyła kasprowiczowska parada, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców Świdnicy. W klubie „Bolko” przemawiali przedstawiciele absolwentów, Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Kasprowicza oraz Pan Dyrektor Robert Kaśków. Całość ubarwiła swoim występem jedna z byłych uczennic, Paulina Lenda.
Po południu goście zjedli uroczysty obiad, a wieczorem wzięli udział w Balu Absolwenta. W niedzielę na terenie OSiR-u zorganizowany został piknik, gdzie można było znów ze sobą się spotkać i porozmawiać. Dzięki gorącej aurze i fantastycznej atmosferze tego wydarzenia na pewno pozostanie ono na długo w naszej pamięci.

Kasprowiczanie

Zachęcamy również do zapoznania się z materiałem pozjazdowym w Wiadomościach Świdnickich http://wiadomosci.swidnickie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=20167:kasprowiczanie-swietowali-foto&catid=527&Itemid=397/

Pierwsza fotorelacja z XIII Zjazdu Absolwentów

Kolejna fotorelacja z XIII Zjazdu Absolwentów

Homilia XIII Zjazd Absolwentów

Filmy z XIII Zjazdu Absolwentów

https://www.youtube.com/watch?v=Q9lznG_8fic
https://www.youtube.com/watch?v=PeYpC7wHK8E