Jak nie czytam, jak czytam!
DOROŚLI NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA!

Zdjecie

Pomysł na akcję powstał cztery lata temu po analizie wskaźników czytelnictwa. Wykazały one, że młodzi ludzie czytają więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia). Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” oraz ponad 2000 bibliotek. 7 czerwca 2019 r. uczniowie z całej Polski czytali dowolne książki. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie – co roku czyta ponad 400 tys. osób.
Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki i ukazanie jej wielorakich funkcji. Czytanie bowiem rozwija, uczy, bawi, skłania do refleksji i przemyśleń.
Konkurs towarzyszący akcji: Pochwal się, co czytasz – wstaw na swój profil na Facebooku lub Istagramie selfie z książką i opatrz hashtagiem #JakCzytam. Ustaw prywatność zdjęcia na „publiczne”, żeby wyświetliło się podczas losowania nagród. Czas trwania zabawy: do końca czerwca 2019 r. Zapraszamy na fotorelację Oli Sygut z akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”, w której brali udział Kasprowiczanie, w plenerze urokliwego Parku Centralnego.