Mamy nowego mistrza!

Zdjecie

12 listopada odbyły się kolejne Mistrzostwa I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy w Szachach. Na starcie stanęło 10 osób, które rywalizowały ze sobą w turnieju rozgrywanym systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund. Grano tempem 10 minut + 5 sekund na ruch. Jak zwykle można było liczyć na wiele ciekawych i pełnych dramaturgii partii. Wśród dziewcząt najlepszą szachistką okazała się Wiktoria Szywała. Drugie miejsce zajęła Maria Tekiela. Mistrzem szkoły został Marek Angierman, który zdobył komplet punktów i wyprzedził Jana Moląga i Wiktora Węglarza. Pierwsze miejsce wśród nauczycieli zajęła profesor Joanna Łopuszańska.
Po wręczeniu pamiątkowych statuetek, na zakończenie Mistrzostw dyrektor Szkoły – Robert Kaśków pogratulował uczestnikom ciekawej rywalizacji i zapowiedział swój udział w przyszłorocznej edycji. Trzymamy za słowo!
Po raz kolejny zawody profesjonalnie przeprowadził sędzia Marcin Korzekwa. Warto dodać, że również absolwent i niegdyś nauczyciel Kasprowicza
Serdecznie dziękujemy uczestnikom, sędziemu, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!