OKTAWIAN RZĄDZI NA TRAMPOLINACH!

Zdjecie

8 - 19.09.2021 w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w skokach na trampolinie, ścieżce i PMT (podwójna mini trampolina), w których Oktawian Żydek (1P), reprezentujący klub MKS Victoria Jawor, zdobył srebrny medal w skokach drużynowych.
Już mając niespełna siedem lat rozpoczął swoją przygodę ze sportem w Żarowie. Podczas zajęć organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu stawiał pierwsze kroki w akrobatyce sportowej. Po roku treningów przeniósł się do MKS Polonii Świdnica, gdzie jako młodzik występował w układach zespołowych. W tym okresie zdobywał medale mistrzostw Dolnego Śląska oraz w mistrzostwach międzywojewódzkich. Przełomowym momentem był rok 2017. Od tej pory jest zawodnikiem MKS Victoria Jawor w skokach na trampolinie. Sam układ na tym przyrządzie wygląda następująco: zawodnik musi wykonać dziesięć różnych elementów, za każdym razem wykonując m.in. salta, śruby o różnej skali trudności, zarówno w układzie obowiązkowym jak i dowolnym. Najlepsi zawodnicy potrafią wykonać skoki do wysokości ośmiu metrów! Treningi odbywają się codziennie.
Do dotychczasowych osiągnięć w tej konkurencji należą do niego liczne medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski, Pucharów Polski, Ogólnopolskich Zawodów „Młode Talenty” w konkurencjach indywidualnych, drużynowych i synchronicznych. Dodatkowo od 2017 roku jest członkiem kadry narodowej w skokach na trampolinie.
Brawo Oktawian! Imponująca "ścieżka" rozwoju i "trampolina" do mistrzowskich medali!