PROF. KORYCIŃSKI- OSOBOWOŚĆ ( NIEJEDNEGO) ROKU

Zdjecie

Miło jest nam przypomnieć i poinformować, że prof. Wojciech Koryciński otrzymał tytuł i w końcu odebrał statuetkę Osobowość Roku 2019 w dziedzinie kultury w powiecie świdnickim. Galę wręczenia nagród „zatrzymała” pandemia, ale przez to smak docenienia nabrał intensywniejszej nuty. Tym bardziej że profesor znalazł się wśród wyjątkowych pięciu osób na Dolnym Śląsku, które w tej kategorii zostały docenione. Prestiżowy plebiscyt organizuje w różnych kategoriach co roku „Gazeta Wrocławska”.
Prof. Koryciński został doceniony w dziedzinie kultury, jako organizator imprez literackich, m.in. Świdnickich Śród Literackich, które mają już 15-letnią tradycję, festiwalu Cztery Żywioły Słowa, trwającego od 10 lat, a także za powieści kryminalne ze Świdnicą w tle („Tajemnice ulicy Pańskiej”, „Niebieskie zakony”). Ponadto od wielu lat kreuje i prowadzi niezwykłe spotkania z wybitnymi postaciami literatury, jak choćby z noblistką Olgą Tokarczuk, czy dr hab. Karolem Maliszewskim- poetą, prozaikiem i literaturoznawcą. Brakło by teraz miejsca w Internecie, żeby wymienić wszystkich gości spotkań literackich, współorganizowanych przez prof. Korycińskiego, w których wielu z nas- Kasprowiczan, brało czynnie udział.
A dla nas, taką bezpośrednią „korzyścią” było, jest i pewnie będzie też to, że p. Wojciech zawsze chętnie sprawuje opiekę i merytorycznie wspiera młodych pasjonatów literatury, stawiających pierwsze kroki w poezji, prozie i wszystkich innych formach literackich.
Za to szczególnie dziękujemy Profesorze i jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
Statuetka, jak zdecydował laureat, wkrótce wzbogaci ekspozycję Szkolnej Izby Pamięci.