NADIA NA POCZĄTEK, CZYLI „KASPROWICZ INACZEJ”

Zdjecie

Jest nam, Kasprowiczanom, niezwykle miło zapoczątkować cykl KASPROWICZ INACZEJ. Cykl będzie miał charakter prezentacji artystycznych najbardziej uzdolnionych uczniów. Zwrócimy uwagę na te aspekty życia społeczności uczniowskiej, które najczęściej umykają w zawierusze codziennych obowiązków – na sztukę. Dlatego też od dzisiaj pierwsze piętro gmachu szkoły zamieni się w galerię sztuki, w której swoimi dokonaniami podzielą się nie tylko obecni uczniowie, ale również absolwenci.
Autorką pierwszej wystawy, na którą serdecznie zapraszamy, jest Nadia Sacher z klasy II P.
Jednym z jej największych hobby jest właśnie rysowanie. Jak sama mówi- z lepszymi lub gorszymi efektami, ale tworzy już kilkanaście lat, czyli od dzieciństwa. Rysowanie i malowanie pochłaniają jej najwięcej czasu, głównie dlatego, że najbardziej lubi te techniki. W wolnych chwilach stara się ćwiczyć szkicowanie anatomii, perspektywy oraz rysowania z wyobraźni. Co jest znacznie cięższe od rysowania ze zdjęciem referencyjnym. Dodatkowo rysowanie pomaga jej się rozluźnić i zrelaksować. Tworzy prace o różnej tematyce, jednak najbardziej satysfakcjonuje ją rysowanie twarzy, ciała człowieka. Jednak w przyszłości chce się stale rozwijać i próbować nowych technik, a także być w stanie rysować w swoim, oryginalnym stylu i w granicach możliwości powiązać z tym przyszły zawód.
Nadia w ostatnim czasie brała udział w kilku konkursach, w których zdobywała:
- Nagrodę w miejskim konkursie na bombkę Bożonarodzeniową w ramach projektu „Świdnicka kolęda”
- Nagrodę w „Ogólnopolskim konkursie Plastycznym Kartka Świąteczna Boże Narodzenie-Nowy rok”
- Nagrodę w XV Diecezjalnym Konkursie Plastycznym „Jan Paweł II”
We wcześniejszych latach zdobyła około trzydziestu nagród i wyróżnień w różnych konkursach plastycznych, jednak bardziej niż na konkursach postanowiła obecnie skupić się na doskonaleniu swojego warsztatu. A my pozostajemy pod wrażeniem prezentowanych prac i trzymamy kciuki za realizację kolejnych artystycznych (i nie tylko) planów!
Serdecznie zapraszamy do galerii na I piętrze!