Budujemy roboty!

Grupa uczniów Kasprowicza, biorąca udział w kursie robotyki na Politechnice Wrocławskiej, ma za sobą kolejne zajęcia, z puli zaplanowanych 16 godzin, prowadzonych w ramach tego projektu. Na tym etapie już dominuje praktyka, czyli budowa od podstaw samojezdnego robota, który ostatecznie będzie reagował na polecenia swojego konstruktora i np. sam poruszał się za wskaźnikiem (albo po prostu palcem) i omijał napotkane przeszkody.
Przy pomocy opiekunów- doktorantów Wydziału Elektroniki, specjalizujących sie w robotyce, nasi uczniowie przygotowują wszystkie, najbardziej skomplikowane podzespoły tego urządzenia, a wymaga to ogromnego skupienia, dokładności i dużych umiejętności manualnych. Do tego dochodzi też duża kierunkowa wiedza, którą na bieżąco przekazują prowadzący. Trzymamy kciuki za efekty końcowe, bo zadanie, mimo, że powstanie przecież zabawka, jest naprawdę bardzo trudne!
W projekcie biorą udział: Anna Koteras, Wojciech Berezak, Kamil Drewnowski, Jakub Fila – 1P, Weronika Pasek, Damian Kreisich, Mateusz Krawczyk i Maciej Tatarski – 2 P.