Projekt "Robot" zakończony

Grupa naszych uczniów, biorąca udział w kursie robotyki, zainicjowanym i prowadzonym, na Politechnice Wrocławskiej, zakończyła w ostatni piątek (z sukcesem!) prace nad całym projektem. Szesnaście godzin prac, w kilku cyklach spotkań z doktorantami uczelni, musiało wystarczyć, by samemu, od podstaw, zbudować i zaprogramować funkcjonalnego robota samojezdnego, zdolnego do wykonywania zadanych poleceń.
Niezwykle ciekawe zajęcia, intensywna praca, duży zasób wiedzy z dziedziny robotyki, automatyki, informatyki i efekt końcowy, sprawiły, że nasi uczniowie z satysfakcją prezentowali możliwości swoich robotów. Dodatkowo, każdy z nich, dostał pojazd na własność, a przy użyciu dołączonego programatora, odpowiedniego programu i pomocy on-line ze strony prowadzących, będą mogli doskonalić i dalej poszerzać możliwości swojego dzieła.
W pojekcie brali udział: Anna Koteras, Wojciech Berezak, Kamil Drewnowski, Jakub Fila – 1P, Weronika Pasek, Damian Kreisich, Mateusz Krawczyk, Maciej Tatarski – 2 P i p.Adela Majewska, jako koordynator, współnych z PWr., działań naukowych.