Serie

 

Literatura i kontrowersje
Seria Literatura i kontrowersje przedstawia książki, które w znaczący sposób wpłynęły na rozwój literatury, rynek wydawniczy albo nawet losy konkretnych osób, o których nie mówi się w szkole (a czasem również poza nią) albo mówi się bardzo mało. Przedstawia i omawia publikacje, które stworzyły nowy obraz literatury, często mroczny, niepokojący, niechętnie omawiany, choć chętnie podglądany.
Mitologie Świata Rzeczpospolita
Fascynujące zbiory mitów, podań i legend ludów z całego świata. "Rzeczpospolita" przedstawia kolekcję MITOLOGIE ŚWIATA poświęconą mitom, podaniom i legendom ludów z całego świata. Seria składająca się z 25 tomów, ilustrowanych największymi dziełami artystów, zabiera czytelników w niezwykłą podróż w czasie, której towarzyszami drogi będą herosi o nadludzkiej sile, potwory i zwierzęta fantastyczne, stwórcy świata, demony i dobre duchy.
Wielcy Filozofowie Gazeta Wyborcza
Wyjątkowa kolekcja Agory i Wydawnictwa Naukowego PWN. W ramach 25-tomowej serii zostały zaprezentowane najsłynniejsze dzieła najważniejszych myślicieli ostatnich dwóch tysiącleci: od Arystotelesa i Platona aż po Heideggera – w klasycznych polskich przekładach.
Dzieła najwybitniejszych noblistów
Seria składa się z 25 tomów.
Historia Powszechna Polska i Świat wyd. Gazeta Wyborcza
Każdy tom serii to profesjonalne przedstawienie faktów i opis wydarzeń, które decydowały o losach milionów ludzi. Kolejne tomy, opisujące dzieje świata począwszy od prehistorii, a skończywszy na czasach współczesnych, będą ukazywały się co tydzień.
Podróże Marzeń Gazeta Wyborcza
Kolekcja Podróże marzeń to przewodniki, które zabiorą Cię w bajeczną podróż po najciekawszych miejscach świata. W bibliotece dostępne są następujące części serii: Anglia, Austria, Belgia, Japonia, Indie, Irlandia, Niemcy, Norwegia, Parki narodowe USA: Zachód.
Sztuka Polska wyd. Arkady
Ośmiotomowa Sztuka polska, stanowiąca kontynuację znakomitego cyklu Sztuka świata, poświęcona jest dziejom architektury, malarstwa, rzeźby, rzemiosła artystycznego i innych dziedzin działalności twórczej.
Sztuka Świata wyd. Arkady
Najobszerniejsza historia sztuki powszechnej wydana w języku polskim. Prezentuje nie tylko dzieła sztuki światowej, ale również polską kulturę i polską myśl naukową. Zawiera mapy, plany, szczegółowe tablice chronologiczne łączące fakty artystyczne z wydarzeniami historycznymi i kulturowymi.