Ola finalistka!

Zdjecie

Miło nam poinformować, że wśród finalistów XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej znalazła się uczennica klasy 2D Aleksandra Kaczmarek.
Uczestnicy konkursu organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, mieli w tym roku za zadanie zapoznać się z Księgą Ezechiela i Ewangelią według św. Jana wraz z wprowadzeniem, przypisami i komentarzami. – Czas poświęcony na studiowanie biblijnych ksiąg to przede wszystkim indywidualna praca, ale nie tylko. Przygotowując się do konkursu, uczestniczyłam w kilku warsztatach biblijnych oraz wykładach prowadzonych przez najlepszych biblistów – mówi uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, dodając, że Biblia to coś więcej niż książka. – Żadna inna książka nie opisuje człowieka tak realistycznie, jak czyni to Biblia – mówi.
Tegoroczne zmagania z uwagi na pandemię odbywały się wyłącznie on-line. Jednak wręczenie nagród już odbyło się w tradycyjnej formie. Tym razem we Wrocławiu w siedzibie stowarzyszenia Civitas Christiana. Laureatom i finalistom nagrody wręczał bp Jacek Kiciński: - Gdybyśmy jako ludzie wierzący w połowie tak się przejmowali słowem Bożym, jak się przejmujemy tym ludzkim, to inaczej świat by wyglądał - zauważył biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.
Gratulujemy!