Do wieczności odeszła Pani prof. Irena Kozłowska

Zdjecie

W dniu 23 grudnia 2020 zmarła Pani prof. Irena Kozłowska, przeżywszy 99 lat. Pionierka Ziemi Świdnickiej. Nauczycielka języka angielskiego. Uhonorowana tytułem Zasłużonej dla Świdnicy. Postać niezwykle ważna w historii naszej szkoły. Do Świdnicy przyjechała w lipcu 1946r. i podjęła pracę w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych. W I LO pracowała w latach 1953-1971. Tak oto wspominała pierwsze lata pracy w „Kasprowiczu” w wywiadzie z Agnieszka Komaniecką z portalu mojaswidnica.pl w lipcu 2020r.:
Wszyscy byliśmy przyjezdni. Naszym zadaniem było zbudować miejsce, gdzie ludzie mogli się osiedlać. Niezwykle ciepło wspominam Mieczysława Kozara-Słobódzkiego, byłego dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego, poetę, barda. Znaliśmy się prywatnie, grywaliśmy razem w brydża. Razem tworzyliśmy I Liceum Ogólnokształcące.
Cześć Jej Pamięci!
ps. Wywiad z panią Kozłowską został nagrany 17 września 2020 r. w 100. rocznicę urodzin pani Ireny i przeprowadził go pan Bolesław Marciniszyn, wychowanek jubilatki. https://www.youtube.com/watch?v=rbbq929HTM4&feature=emb_logo