„Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…”

Zdjecie

„Polska 98 lat temu odzyskała niepodległość, po 123 latach niewoli nasz Naród jest wolny, wolny od zaborców. 11 listopada to święto radości, święto nas wszystkich, ale także tych, którzy odeszli, tych którzy oddali życie za Nią, za ukochaną Matkę Ojczyznę” – tymi słowami i odśpiewaniem Roty zakończyła się uroczystość obchodów Święta Niepodległości.
W czwartek 10 listopada klasa II M przygotowała apel w nietypowym stylu, ale o podniosłym charakterze. Po krótkim spektaklu głos zabrali pan wicestarosta Zygmunt Worsa oraz dyrektor szkoły Robert Kaśków, którzy w swych krótkich wystąpieniach zwrócili uwagę na aspekty historyczne, jak również na znaczenie tego święta dla nas, młodych obywateli.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego wydarzenia: p. Jarosławowi Moczulskiemu, p. Wiesławowi Pietrzykowi, naszemu wychowawcy- p. Jerzemu Schabowskiemu, a także wszystkim nauczycielom, którzy opiekowali się nami podczas prób oraz służyli radą i pomocą. Szczególne podziękowania składamy jednak Kamili Suszek, obecnie uczennicy klasy II p, która dzielnie do samego końca wspierała nasze wspólne przedsięwzięcie.

Uczniowie klasy II M

Foto: Oliwia Drozdowicz