- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 20, luty 2019 14:24
Uczelnie wyższe w Kasprowiczu
Już po raz dwunasty w murach Kasprowicza w ramach Tygodnia Informacji Zawodowej odbyły się Targi Uczelni Wyższych.
Naszymi gośćmi były: Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS we Wrocławiu, Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy, Policealne Studium Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy, Wydział Zamiejscowy w Świdnicy Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.
W tym roku dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców na Targach pojawili się również przedsiębiorcy reprezentujący lokalne firmy: Przedsiębiorstwo AMS Sp. z o.o. , DEKORIA / FRANC TEXTIL Sp. z o. o, IMP Comfort Sp. z o. o. oraz Eurobent Sp. z o. o., a także psycholog p. Piotr Piotrowski, który rozpoczął spotkanie z młodzieżą wykładem na temat stresu maturalnego.
Uczniowie zainteresowani rozpoznaniem swoich predyspozycji zawodowych mogli skorzystać z porad znanej nam z wcześniejszych spotkań p. Ilony Janeckiej – doradcy zawodowego.
Maturzyści będą mieli jeszcze okazje uczestniczyć w zajęciach warsztatowych realizowanych przez pracowników Santander Bank Polska S. A. pt. „ Moje finanse”.
Uczestnikami tegorocznych Targów byli także po raz pierwszy w ich historii, uczniowie klas trzecich innych świdnickich szkół średnich.
Mamy nadzieję, że bezpośredni kontakt uczniów z przedstawicielami uczelni wyższych oraz lokalnymi przedsiębiorcami ułatwią młodzieży podjęcie decyzji związanych z wyborem dalszego kierunku kształcenia.
Wszystkim Uczestnikom Targów dziękujemy za udział w naszym przedsięwzięciu, a Radzie Rodziców I LO, reprezentowanej przez Panią Annę Kołodko, za zaangażowanie i wsparcie w ich organizacji.
fot. Grzegorz Gołębiowski (więcej zdjęć na FB szkoły)




