MATEMATYCY ze ŚWIDNICY… czyli nasi rządzą również w Kartuzach!

Zdjecie

Nasi uczniowie: Adrian Bętkowski (3P), Stanisław Madziara(3P), wraz z dwójką kolegów z II LO w Świdnicy (Dawid Kruk i Kamil Kałużny), reprezentowali powiat świdnicki w X Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym. Dla przypomnienia- w finale reprezentowała nas najlepsza czwórka uczniów wyłoniona w Powiatowym Konkursie Matematycznym (w nim Adrian zajął pierwsze miejsce, a Stanisław czwarte).
Od początku istnienia konkursu biorą w nim udział uczniowie z powiatu kartuskiego, łowickiego, zakopiańskiego i oczywiście świdnickiego. Tegoroczne, finałowe zmagania matematyczne odbyły się w Kartuzach. W ciągu dwóch dni odbył się zarówno konkurs indywidualny jak i drużynowy. Uczniowie oczywiście mieli także czas na relaks i integrację z uczniami z zaprzyjaźnionych powiatów (organizator zaplanował dla nich m.in. wspólne zwiedzanie Gdańska).
Ale do rzeczy! Cała grupa świdnickich uczniów w jubileuszowej edycji konkursu spisała się rewelacyjnie! Drużynowo zajęli 1. miejsce, a dodatkowo nasz uczeń Adrian Bętkowski indywidualnie zajął także 1. miejsce. Brawo!!! Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy sukcesu!
Opiekunką naszych czempionów jest Adela Majewska